Vegyen részt a Budapesti Operettszínház Carmen Musical előadásán rendkívül kedvező áron!

A kép a "Carmen" című musical plakátját ábrázolja. A háttér sötét, és a középpontban egy lángoló szív alakú keret látható. A szív kerete díszes, faragott stílusú, és teljes egészében lángokban áll. A szív belsejében egy kék rózsa látható, amely szintén lángol és parázslik, drámai kontrasztot alkotva a tűz narancssárga és vörös színeivel. A kép tetején nagy, narancssárga gótikus betűkkel olvasható a "Carmen" felirat, alatta pedig kisebb betűkkel a "Musical" szó. Ezek a feliratok szürke háttéren jelennek meg, ami kiemeli őket a sötét háttérből. Az egész kép nagyon intenzív és szenvedélyes hangulatot áraszt, ami jól illik a Carmen történetéhez, amely ismert a szenvedélyről és a tragédiáról szóló témájáról. A lángoló szív és a kék rózsa kombinációja erőteljes vizuális metaforát alkot, amely a szerelem intenzitását és veszélyeit szimbolizálja. (A kép leírását a Claude generálta)

A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete (VGYHE) 50 db 1000 Ft-os belépőt kapott a Budapesti Operettszínház Carmen Musical-jének szeptember 15-i (vasárnap) 19:00 órakor kezdődő előadására. A főbb szerepekben Lipics Franciska, Tassonyi Balázs, Homonnay Zsolt, Nagy-Alma Virág és Janza Kata láthatók.

Jelentkezni 2024. szeptember 10-én (kedd) éjfélig lehet a Hermina Egyesület elérhetőségein:

+36/1 273-0755

Ne maradjon le, jelentkezzen mielőbb!

A Carmen Musical bemutatása

A Carmen Musical a világhírű Georges Bizet által komponált opera alapján készült, és az egyik legismertebb és legtöbbet játszott darab a világ színpadain. A történet a szenvedély, a szerelem, a féltékenység és az árulás drámai ötvözete, amely a napfényes, forró Andalúziában játszódik. A központi karakter, Carmen, egy csábító és független cigánylány, aki vonzerejével magára vonja a férfiak figyelmét, különösen Don Joséét, egy fiatal katonáét, aki beleszeret és megszállottan követi őt. A kapcsolatuk tragikus végkifejlethez vezet, amikor Don José féltékenysége és Carmennel való konfliktusa elkerülhetetlen katasztrófába torkollik.

A musical változat megőrzi az eredeti opera lenyűgöző dallamait, de modern színpadképpel, dinamikus koreográfiával és új zenei átiratokkal gazdagítja az élményt. A Budapesti Operettszínház előadásában a szereplők szenvedélyes előadásmódja és a látványos színpadi megoldások garantálják, hogy a nézők egy izgalmas, érzelmekkel teli estét tölthessenek el.

A darab kiváló lehetőséget nyújt a zene, a tánc és a színház szerelmeseinek, hogy új szemszögből fedezzék fel Bizet mesterművét, és részesei legyenek a Carmen ikonikus történetének.