Szemléletformálás

A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete szemléletformáló programokat szervez.

A programok során tapasztalt munkatársaink igény szerint mutatnak be látássérült emberek mindennapjait megkönnyítő segédeszközöket, számukra elérhető játékokat, sporteszközöket.

Gyakorlati feladatokon keresztül próbálhatják ki az érdeklődők a segítségnyújtás alapjait, kollégáink pedig készséggel válaszolnak a feltett kérdésekre. Ezáltal igyekszünk közelebb hozni programunk résztvevőit a látássérült emberek mindennapjaihoz, növeljük empátiájukat, felkészítjük őket, mi a teendő, ha vak vagy gyengénlátó személlyel találkoznak. Vállaljuk programok megtartását óvodákban, általános- és középiskolákban csakúgy, mint intézményekben a dolgozói közösség felkészítésére, esetleg csapatépítő tréningek kiegészítéseként.

A szemléletformáló programok megtartását minden esetben előre egyeztetett feltételek mellett tartjuk.

Az érdeklődők forduljanak bizalommal Forgács Szabolcshoz, a Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületének Szakmai vezetőjéhez a +36/1 273-0756-os telefonszámon hétfőtől csütörtökig 10-16, pénteken 8-14 óra között