Tagsággal járó kedvezmények

A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületének valamennyi tagja belépéskor kis kék, keményfedeles, fényképpel ellátott tagsági igazolványt kap, melyet minden évben bélyegzővel érvényesítünk.

Általános tévhit, hogy az igazolvány csak kedvezményes utazásra vehető igénybe!

Utazási kedvezmények

 • Ingyenes tömegközlekedés: Az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy és egy fő kísérője bármely magyarországi település helyi tömegközlekedési eszközeit díjmentesen használhatja;
 • Díjmentes utazás távolsági járatokon: Az ország területén belül közlekedő valamennyi távolsági busz- és vonatjáraton az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy és egy fő kísérő díjmentesen utazhat, a helyjegyköteles vonatokon (pl.: IC) pedig csupán helyjegy váltása szükséges;
 • Nemzetközi vasúti kedvezmény: Külföldre vonattal történő utazás esetén az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy teljes árat fizet, a kísérő ingyenesen utazhat vele, csak a helyjegy árát kell megfizetnie.

A Hermina Egyesület szolgáltatásai

Egyesületünk szolgáltatásairól részletes információkat a szolgáltatások menüpontban olvashat, alább viszont összefoglaljuk a legfontosabbakat:

 • Kedvezményes mobil flotta: A Hermina Egyesület Telekommal kötött keretszerződése értelmében a flotta tagjai korlátlan beszélgetésre, valamint havi 8 gigabájt adathasználatra jogosultak, a lakossági árnál jóval kedvezményesebben;
 • Kedvezményes üdülési lehetőség Sopronban: Az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy és egy fő kísérője igénybe veheti a Hermina Csomagot Sopronban a Szieszta Hotelben;
 • Pályázati részvételi lehetőség: A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületének tagjai minden évben több, az egyesület által kiírt pályázaton vehetnek részt, melynek eredményeképpen jelentős kedvezménnyel juthatnak hozzá az életvitelüket megkönnyítő segédeszközökhöz, vagy tanulmányaikhoz kaphatnak támogatást;
 • Ingyenes információs és tanácsadó szolgáltatás: A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületének tagja bármilyen hivatalos ügy intézésében kérheti segítségünket: adatlapok kitöltése, kérvények megírása, szövegfelolvasás, szövegértelmezés;
 • Kulturális és szabadidős programok: A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületének csoportjai (Horizont Kultúrcsoport, Nosztalgia Klub, Turista Szakosztály) által szervezett programokon való részvételi lehetőségek (évente 30-40 program);

Az MVGYOSZ szolgáltatásai

Egyesületünk tagjai jogosultak igénybe venni a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének (MVGYOSZ) szolgáltatásait, melyeket alább ismertetünk. A szolgáltatás nevére történő kattintással az MVGYOSZ adott szolgáltatásra vonatkozó oldala nyílik meg.

BALATONBOGLÁRI ÜDÜLŐ

Balaton parti üdülő, pihenési lehetőség változatlan környezetben, vakvezetőkutyával is!

BODOR TIBOR HANGOSKÖNYVTÁR

Ingyenes hangoskönyv kölcsönzési lehetőség online, személyesen, vagy postai kiszállítással.

BRAILLE-NYOMTATÁS ÉS BRAILLE-KOTTA KÉSZÍTÉS

Síkírásban készült szövegek, kották átalakítása pontírású formátumúra.

DIGITÁLIS TUDÁSTÁR

Az MVGYOSZ fontosnak tartja a látássérült emberek digitális kompetenciáinak fejlesztését, a minél gyorsabb és hitelesebb információk átadását. Ezen célok megvalósítása érdekében új szolgáltatásokat indít, illetve a már meglévő szolgáltatásait úgy fejleszti, hogy azok minél több látássérült felhasználóhoz eljussanak és megkönnyítsék a mindennapjaikat.

FOLYÓIRATOK

Az MVGYOSZ évtizedekre visszanyúlóan készít előfizethető folyóiratokat Braille, nagybetűs és elektronikus formátumban.

JOGSEGÉLYSZOLGÁLAT

Újból elérhető az MVGYOSZ népszerű országos, ingyenes szolgáltatása, a jogi tanácsadás.

JÖVŐ KILÁTÁSAI

A látássérült diákok tanulásának és tanításának segítése.

LOUIS BRAILLE KÖNYVTÁR

Ingyenes és egyedülálló Braille-könyv kölcsönzési lehetőség személyesen, vagy postai kiszállítással.

SEGÉDESZKÖZBOLT

Többszázféle, a látássérültek mindennapjait, a közlekedést, háztartásvezetést, vagy a szabadidő hasznos eltöltését segítő termék vásárolható a boltban, kedvező áron, egyes árucikkek támogatott áron, orvosi vényre is.

SEGÉDESZKÖZSZERVIZ

Segédeszközszerviz szolgáltatás rendkívül kedvező díj ellenében.

TÁVSZEM

Távoli segítségnyújtás látássérült emberek számára. A szolgáltatás az év minden napján, a nap huszonnégy órájában elérhető.

VAKOK KERTJE

Zuglóban, a Városligetnek az Ajtósi Dürer sor és a Hermina út kereszteződéséhez eső csücskében található, nagyjából 1 hektáros lekerített parkrész a Vakok Kertje.

VAKVEZETŐKUTYA KIKÉPZÉS

Az MVGYOSZ Magyarország első, folyamatosan fejlődő és minőségi vakvezetőkutya-képző szervezete, a látássérült kliensek és vakvezetőkutyáik érdekeit védő, professzionális kiegészítő szolgáltatásokkal.

Egyéb szolgáltatások

 • Ingyenes múzeumlátogatás: A 194/2000. számú Kormányrendelet értelmében Magyarország egész területén valamennyi múzeum ingyenesen látogatható az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy és egy fő kísérője számára. Így többek között ingyenes: Magyar Nemzeti Múzeum, Természettudományi Múzeum, Közlekedési Múzeum, Iparművészeti Múzeum, Terror Háza Múzeum;
 • Kedvezményes Állat- és Növénykert-belépő: Az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy és egy fő kísérője kedvezményes áron látogathat a Fővárosi Állat- és Növénykertbe (a kedvezmény mértékét a szolgáltató határozza meg);
 • Kedvezményes Vadaspark-belépő: Az érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező személy és egy fő kísérője kedvezményes áron látogathat a Budakeszi Vadasparkba (a kedvezmény mértékét a szolgáltató határozza meg).