„Istenek és démonok királysága” időszaki kiállítás (vak tagok részére)

Program kezdete : 2024-11-08 13:00

A VGYHE csoportos látogatást szervez a Szépművészeti Múzeum „Istenek és démonok királysága” időszaki kiállítására, az egyesület kifejezetten vak tagjai részére 2024. november 8-án.

A program időpontja: 2024. november 8. (péntek) délután 13:00.

„A kiállítás révén bepillantást nyerhetünk az ókori Közel-Kelet népeinek lenyűgöző kultúrájába.

Vajon mit árulnak el a szöveges források és képi ábrázolások az ókori Mezopotámia hitvilágáról?

Hogyan jött létre a világ és milyen szerep jutott a benne élő isteneknek, démonoknak, keveréklényeknek és embereknek?

Hogyan kapcsolódott össze a tudomány és a templomok világa? Mi célja volt a különböző mágikus rituálék elvégzésének és milyen módszerekkel derítették ki az istenek akaratát?”

Figyelem! Ezen az alkalmon kifejezetten vakok számára összeállított múzeumpedagógiai foglalkozáson vehetünk részt, amely nem a kiállítótérben, hanem a múzeum egy másik terében kerül megtartásra, de az eredeti kiállítás tematikáját fogja követni.

A részvétel ingyenes egy látássérült, és kísérője számára, viszont előzetes regisztrációhoz kötött!

Az alkalom résztvevőinek száma korlátozott, így a regisztrációt a jelentkezés sorrendjében tudjuk figyelembe venni.

A programra kísérőt nem tudunk biztosítani!

Jelentkezni kizárólag az egyesület elérhetőségein lehetséges:

Jelentkezési határidő: 2024. október 24.

A jelentkezőket a regisztrációs időszak lezárta után e-mailben, vagy telefonon tájékoztatjuk a program további részleteiről.