„Istenek és démonok királysága” időszaki kiállítás (gyengénlátó tagok részére)

Program kezdete : 2024-11-27 13:00

A VGYHE csoportos látogatást szervez a Szépművészeti Múzeum „Istenek és démonok királysága” időszaki kiállítására, az egyesület kifejezetten gyengénlátó tagjai részére 2024 november 27-én.

A program időpontja: 2024. november 27. (szerda) délután 13:00.

„A kiállítás révén bepillantást nyerhetünk az ókori Közel-Kelet népeinek lenyűgöző kultúrájába.

Vajon mit árulnak el a szöveges források és képi ábrázolások az ókori Mezopotámia hitvilágáról?

Hogyan jött létre a világ és milyen szerep jutott a benne élő isteneknek, démonoknak, keveréklényeknek és embereknek?

Hogyan kapcsolódott össze a tudomány és a templomok világa? Mi célja volt a különböző mágikus rituálék elvégzésének és milyen módszerekkel derítették ki az istenek akaratát?”

Figyelem! Ezen az alkalmon kifejezetten gyengénlátók számára összeállított múzeumpedagógiai foglalkozáson vehetünk részt tárlatvezetéssel, amely az időszaki kiállítás területén kerül megtartásra.

A részvétel ingyenes egy látássérült, és kísérője számára, viszont előzetes regisztrációhoz kötött!

Az alkalom résztvevőinek száma korlátozott, így a regisztrációt a jelentkezés sorrendjében tudjuk figyelembe venni.

A programra kísérőt nem tudunk biztosítani!

Jelentkezni kizárólag az egyesület elérhetőségein lehetséges:

Jelentkezési határidő: 2024. október 24.

A jelentkezőket a regisztrációs időszak lezárta után e-mailben, vagy telefonon tájékoztatjuk a program további részleteiről.