Elsősegélynyújtó oktatás: Életmentő tudás látássérülteknek! (1. alkalom)

A kép egy fehér elsősegély dobozt vagy orvosi táskát ábrázol kék háttér előtt. A táska középen helyezkedik el, és feltűnő rajta egy nagy, piros kereszt szimbólum, amely az elsősegélynyújtás vagy sürgősségi ellátás nemzetközi jele. A táska négyszögletes alakú, fém szegélyekkel és fogantyúval a tetején. A háttér dinamikus kék színű, amely egy vízszintes fénysávot tartalmaz, ami mozgás vagy sebesség érzetét kelti. Ez a kék háttér kontrasztot képez a fehér táskával és a piros kereszttel, kihangsúlyozva a sürgősségi jelleget. Az összhatás egy sürgősségi vagy orvosi környezetet sugall, hangsúlyozva a gyors reagálás és a professzionális egészségügyi ellátás fontosságát. (A kép leírását a Claude generálta)

Program kezdete : 2024-09-24 16:00

A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete a Magyar Vöröskereszt Budapest Fővárosi Szervezet közreműködésével elsősegélynyújtó oktatást szervez látássérültek számára.

A szakképzett oktató munkáját egy gyógypedagógus segíti majd, aki „látássérült-specifikussá” adaptálja az elhangzottakat, illetve segít a hallgatóságnak a szemléltető eszköz pontos megismerésében, a gyakorlati teendők elsajátításában.

Időpontok:

• 2024. szeptember 24. (kedd) 16:00—18:00
  • 2024. október 8. (kedd) 16:00—18:00

Helyszín: a Hermina Egyesület irodája (1143 Budapest, Gizella út 19/B fszt. 2.)

Az oktatáson alkalmanként 20 látássérült személy vehet részt.

Az elsősegélynyújtó oktatáson a résztvevők olyan alapvető kompetenciákat sajátíthatnak el, amelyek baleset vagy sérülés esetén életmentőek lehetnek. A gyakorlatorientált és interaktív képzés keretében megtanulják, hogyan kell helyesen reagálni vészhelyzetekre, és elsajátítják az életmentő beavatkozások helyes sorrendjét.

A tanfolyam során kiemelt figyelmet kap az újraélesztés, amelyet demonstrációs eszközön (AMBU baba) gyakorolhatnak. Emellett megtanulják a mentőhívás szabályait, a törések és vérzések ellátását, valamint az eszméletlen beteg ellátásának módját.

A résztvevők a képzés elvégzése után képesek lesznek:

• Az alapvető életműködések vizsgálatára,
  • Az életet veszélyeztető állapot felismerésére,
  • A beavatkozások helyes sorrendjének megállapítására,
  • Felelősen dönteni és szakszerűen beavatkozni vészhelyzet esetén.

Ez a képzés lehetőséget biztosít arra, hogy a mindennapokban is magabiztosan, hatékonyan tudjunk segíteni, ha szükség van rá!

Jelentkezni telefonon vagy e-mail-ben lehetséges a VGYHE ügyfélszolgálatán:

+36/1 273-0755