(Elmarad!) Egynapos ismeretterjesztő kirándulás Siófokra

A kép egy fekete-fehér portréfotót ábrázol egy középkorú férfiról, aki formális öltözéket visel. A férfi egy sötét öltönyt és nyakkendőt visel, ami arra utal, hogy valószínűleg a 20. század első feléből származik a felvétel. A férfinak rövid, sötét haja van, és bajuszt visel. Arckifejezése komoly és határozott. Egyenesen a kamerába néz, ami tekintélyt és magabiztosságot sugároz. A kép minősége szemcsés és kontrasztos, ami jellemző a régi fényképekre. A háttér egyszerű és sötét, ami kiemeli az alany arcát és felsőtestét. A férfi testtartása egyenes, kezeit összekulcsolva tartja maga előtt, ami formális és hivatalos benyomást kelt. Az egész kép egy komoly, talán fontos pozíciót betöltő személy benyomását kelti a nézőben. (Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Wikimedia Commons; a kép leírását a Claude generálta)

Program kezdete : 2024-08-30 06:45

A VGYHE keretében működő Nosztalgia Klub egynapos ismeretterjesztő kirándulást szervez Siófokra 2024. augusztus 30-án pénteken.

• Az utazás csoportosan történik, de a jegyet, illetve a helyjegyet mindenki maga vásárolja meg.
  • Az autóbusz a Népligettől indul reggel hét órakor.
  • Találkozó: háromnegyed hétkor a buszpályaudvaron, a pénztáraknál.
  • Kísérő szükséges!
  • Részvételi díj: 6000 Ft (azaz Hatezer forint), mely tartalmazza az ebédet és a tárlatvezetők költségét, esetleges belépőket.

Program:

• A nagy operettkirály nyomában: Kálmán Imre Emlékház, Zene Pavilon megtekintése, majd városnéző séta, ebéd a Kálmán Terasz étteremben.
  • Ha az idő engedi, csobbanás a Balatonban.
  • Hazaindulás 16:35-kor, érkezés 18:00 körül a Népligetbe.

A kiránduláson bárki részt vehet, tagsági viszonytól függetlenül.

Személyi okmányait mindenki hozza magával!

Jelentkezési határidő: 2024. augusztus 26. 16:00

Jelentkezni lehet:

• A Hermina Egyesület ügyfélszolgálatán félfogadási időben telefonon, vagy e-mail-ben:

06/1 273-0755

• Bereczk Istvánné klubvezetőnél telefonon, vagy e-mail-ben:

+36/20 977-0356

horizontkultura@gmail.com