Összefoglaló a VGYHE 2024. június 27-én tartott elnökségi üléséről

A Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete elnöksége 2024. június 27-én 17:00 órai kezdettel online elnökségi ülést tartott.

Az 1. napirendi pontban Bukta Bence elnök beszámolt az elmúlt időszak eseményeiről:

• Két nagy eszközbeszerzés történt: 50 darab hangjelzést adó lámpákhoz használható távirányító és 41 darab magyarul beszélő személymérleg. Ezek az azonnali segédeszköz pályázaton kerülnek hamarosan kiosztásra.
  • A Gizella úti telephely készre jelentéséhez elkészült és leadásra került a két utolsó dokumentum: a gázbiztonsági ellenőrzés jegyzőkönyve és a bejárati portál cseréje miatt szükségessé vált szakmai tervrajzok.
  • A Bírósághoz benyújtásra kerültek a közgyűlés által elfogadott beszámolók és a honlapra is fölkerültek.
  • A MVGYOSZ által egyesületünknek leosztott támogatási összegek mértéke megváltozott: a 2024. évi költségvetési támogatás 11.057.815 Ft, a továbbadott SZJA 1% egyesületre jutó összege: 2.061.081 Ft.
  • A Pro Filii Alap pályázatán a LESEK lebonyolítására, a konferencia nemzetközi szintre való emeléséhez kértünk támogatást. A pályázatunkat elutasították.
  • Június 26-án lezajlott a „Láthatatlan Budapest” antológia díszbemutatója, mely projekt a HELMA Kiadó közreműködésével, a Budapest 150 emlékév részeként, a Pro Cultura Urbis Közalapítvány anyagi támogatásával valósult meg. A kiadvány a HELMA Kiadó oldalán elérhető hangos- és e-könyv alakban is.

A 2., 3., és 4. napirendi pontban az elnökség a 2024. évi segédeszköz pályázatról, a 2024. évi azonnali elbírálású segédeszköz pályázatról és a 2024. évi tanulmányi pályázatról egyeztetett. Az idei évben a pályázási időszakok korábbra fognak esni: a segédeszköz- és az azonnali elbírálású segédeszköz pályázatok pályázási időszaka előreláthatólag augusztus közepétől szeptember végéig fog tartani, míg a tanulmányi pályázatra szeptember közepétől október közepéig lehet majd jelentkezni.

Az egyéb hozzászólásokban elhangzott, hogy a NEAK-hoz is beadható méltányossági kérelem nagyértékű gyógyászati segédeszközök támogatására. Az iroda új szolgáltatásként segít kinyomtatni és kitölteni az ehhez szükséges kérelmet.

(Írta: Kovács Ivett)