Ingyenesen „megvásárolhatóvá” vált a „Láthatatlan Budapest” antológia a HELMA Kiadó weboldalán

A kép egy meghívó plakát a "Láthatatlan Budapest Antológia" című könyv ünnepélyes díszbemutatójára. A plakát fő részét a könyv borítójának képe foglalja el, amely Budapest különböző ikonikus látványosságait ábrázolja, mint például: - A Parlament épülete éjszakai megvilágításban - A Szabadság híd - Egy óriáskerék (valószínűleg a Budapest Eye) - Egy régi utcai óra - Egy sárga villamos - A Duna-part panorámája A könyv címe "Láthatatlan Budapest" nagy betűkkel olvasható a borítón. A meghívó további részletei: - Dátum: 2024. június 26. (szerda) 17:00 - Helyszín: Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) rendezvényterme (1146 Budapest, Hermina út 47.) A plakát alján látható, hogy a projekt a Budapest 150 emlékév részeként, a Pro Cultura Urbis Közalapítvány anyagi támogatásával valósul meg. A plakáton szerepel még a VGYHE logója, valamint Budapest 150. évfordulójának logója. Az egész plakát design-ja elegáns, sötét háttérrel és arany színű betűkkel a főcímben, ami kiemeli az esemény ünnepélyes jellegét. (a kép leírását a Claude generálta)

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a HELMA Kiadó weboldalán ingyenesen „megvásárolhatóvá” vált a „Láthatatlan Budapest” antológia e-könyv és hangoskönyv formában!

Fülszöveg

„Láthatatlan Budapest… Láthatatlan Budapest? A főváros sokszor szerez örömöt, ugyanakkor számtalan csalódást is okoz. Budapest vibráló város, melynek néhol illata van, máshol szaga. Lehet szeretni vagy éppen utálni. Attól még egyedi, megváltozhatatlan és egyben változó. Egyszerre lüktető, pezsgő és nyugodt, látható és láthatatlan. Ha valaki látássérültként él Budapesten, és számára fizikálisan láthatatlan a város, az elménkben akkor is látható marad a település. Minderről tökéletes visszaigazolást kapunk a jelen kötetben szereplő, ékes írásokból. Látássérült írók Budapesttel, Budapesten átélt élményeit, tapasztalatait, örömeit vagy csalódásait olvashatjuk az antológiában. Meglepő, érzelmekben bővelkedő, elgondolkodtató, megmosolyogtató, vagy éppen szomorú történeteket olvashatunk. Éppolyan történeteket, mint amilyen Budapest maga. Ugyanis mi voltunk, vagyunk és leszünk Budapest, mi tesszük azzá a várost, ami! Az írás, a sok leírt történet pedig segít, hogy Budapest láthatatlanul is látható lehessen!”

Az antológia az alábbi linken „vásárolható” meg ingyenesen:

https://www.helma.hu/konyvek/Lathatatlan-Budapest

A „megvásárlás” menete:

1. a link megnyitása;

2. „h” betűvel a „Láthatatlan Budapest” címsorra ugrunk;

3. A le nyíl segítségével végigmehetünk a könyv adatain;

4. Az antológia többféle formában is letölthető (e-book, hangoskönyv; ezen belül többféle formátumban: epub, mobi, pdf, txt, mp3 stb.);

5. amennyiben eldöntöttük, hogy milyen formátumban szeretnénk „megvásárolni” a könyvet, aktiváljuk a „megvásárolom” gombot (a gombokra a „b” billentyű többszöri lenyomásával közvetlenül is navigálhatunk);

6. a „megvásárolom” gomb aktiválását követően felugranak szerkesztőmezők (név, telefonszám, e-mail cím stb.), a *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező;

7. miután a mezőket értelemszerűen kitöltöttük, egy jelölőnégyzettel eldönthetjük, hogy a könyvet pendrive-on szeretnénk-e megrendelni, avagy egyszerűen letöltjük saját számítógépünkre (figyelem: a pendrive-on történő megrendelés nem ingyenes, ebben az esetben a pendrive árát meg kell fizetni, ez br. 2900 Ft); a jelölőnégyzet alapértelmezetten nincs bejelölve;

8. a „megveszem” gomb aktiválásával a vásárlást véglegesíthetjük,  egy párbeszéd felugrása közli is velünk, hogy a „vásárlás” sikeres volt, ezt egy „ok” gomb lenyomásával tudjuk nyugtázni;

9. a vásárlás folyamán megadott e-mail címünkre ezt követően érkezik egy e-mail, amely tartalmaz egy linket, melyet aktiválva 6 órán át letölthető a könyv;

10. A letöltéshez egyszerűen aktiváljuk a linket, és a böngésző automatikusan elvégzi a folyamatot;

11. abban a mappában, ahová a böngészőnk a letöltéseket végzi, találunk egy zip állományt, ezt kicsomagolva a kitömörített mappában megtaláljuk a könyvet a kiválasztott formátumokban (pl. amennyiben hangoskönyvként „vásároltuk” meg, „Lathatatlan-Budapest.mp3”).

12. amennyiben mégis pendrive-on szeretnénk megvásárolni a művet, jelöljük be az erre szolgáló jelölőnégyzetet;

13. a bejelölést követően le nyíllal mozogva megtaláljuk a „fizetési mód” kiválasztására szolgáló választógombokat: bankkártyával és utánvéttel lehet a pendrive árát kiegyenlíteni (alapértelmezetten a bankkártyás fizetés van kiválasztva);

14. amennyiben utánvéttel szeretnénk fizetni, szóközzel jelöljük be ezt a választógombot;

15. tovább mozogva lefelé találjuk azokat a mezőket, ahol megadhatjuk a szállítási adatokat: egy kombinált listában a szállítás módját tudjuk kiválasztani (futár (Szállítási költség: 1450 Ft); postán maradó (Szállítási költség: 1250 Ft, ekkor a számunkra legmegfelelőbb postát is ki kell választani); csomagautomata (Szállítási költség: 1250 Ft; ezen opciót választva egy további kombinált listából választhatjuk ki a számunkra legmegfelelőbb csomagautomatát));

16. A „futár” szállítási módot választva ugyancsak lefelé mozogva találjuk meg a házhozszállítási adatok megadására szolgáló mezőket (szállítási név, telefonszám, irányítószám stb.), ezeket értelemszerűen töltsük ki;

17. a mezők kitöltését követően láthatjuk az összes fizetendő összeget;

18. a „megveszem” gomb aktiválását követően – amennyiben a bankkártyás fizetési módot választottuk –, átkerülünk a SimplePay felületére, ahol megadhatjuk bankkártya adatainkat, bejelentkezhetünk Simple-fiókunkba, esetleg használhatjuk a Google Pay fizetési lehetőséget is.

Kellemes olvasást kívánunk minden kedves érdeklődőnek!

Amennyiben a letöltésben, vagy a kitömörítésben segítségre van szüksége, keresse bizalommal ügyfélszolgálatunkat, szívesen segítünk!

„A projekt a HELMA Kiadó közreműködésével, a Budapest 150 emlékév részeként, a Pro Cultura Urbis Közalapítvány anyagi támogatásával valósul meg.”

a VGYHE ügyfélszolgálatának csapata

Megosztás